Nasze konie

W większości małopolaki, spokojne, ale chętne do życia, świetnie radzą sobie w terenie bądź co bądź trudnym, nawet z zupełnie niewprawnymi jeźdźcami, byleby tylko za bardzo nie przeszkadzali. W terenie jeździmy nie używając wodzy, przeważnie konie chodzą w teren w halterkach, na niektórych koniach można jeździć całkiem bez ogłowia- jest to nasze hobby i pasja potwierdzona zdobyciem w 2015 roku Mistrzostwa Kraju w Skokach Bez Ogłowia . Metody, których używamy do porozumienia się z końmi są jak najbardziej naturalne i wynikają z naszych własnych obserwacji zachowania stada i po prostu z życia z końmi, ale nie są nam obce nowe mody zza mórz. Źrebaki miesiąc po urodzeniu zaczynają chodzić z matkami na spacery w teren, i następnie uczestniczą w normalnych jazdach, dzięki czemu nie boją się ruchu ulicznego, potrafią poruszać się w terenie, pokonywać nierówności, uczą się, że konie chodzą pod siodłem, więc kiedy kończą 2,5 roku nie ma problemu z osiodłaniem i jazdą. Przy czym z zajeżdżaniem się zbytnio nie spieszymy, proces przygotowania konia do pracy trwa ponad pół roku, a i potem młody pracuje bardzo lekko. My też staramy się ciągle rozwijać i uczyć, a naszym gościom staramy się tę wiedzę i doświadczenie przekazywać z humorem w sposób jasny, obrazowo i tak, żeby dotarło.

 

am5

AMBARAS

duże, rude, świetne w terenie, na ujeżdżalni, na lonży, spokojny i miły w obsłudze koń odporny na błędy jeźdźca
amika3

AMIKA

najkrócej w stadzie, ale już bardzo fajna, bardzo wygodna, miękko nosi, dobrze sterowna o świetnych kopytach i bardzo wytrzymała. W terenie i na ujeżdżalni pięknie chodzi bez ogłowia.
fan4m

FANTAZJA

najstarsza w stadzie, ale wciąż żyleta, świetna na ujeżdżalni, w terenie i na lonży. Umie też pracować bez ogłowia nawet pod młodymi zawodnikami- ucząc ich precyzji i lekkości stosowania pomocy.
2015-06-18_0019

HECA

najmłodsza, urodzona 14.06 2015 od Horiłki po Breście, czyli pełna siostra Huczka i Horpyny, niestety nie łaciata,  ale pięknieje z dnia na dzień i robi się ciemnogniada. Przy tym bardzo towarzyska, pieszczocha, podaje nogi bez problemu i już „zajeżdżana” kiedy leży w boksie, lub na łące
DSCF1339

HORPYNA

 Genialna kobyłka, znakomicie chodząca na lonży, w terenie i na ujeżdżalni, pod zaawansowanych i początkujących. Ulubiony koń Justyny i Jasia
 hosa6m

HOSADYNA

 Kapitalny koń sportowy, świetnie ujeżdżona, skacząca, mocna i wytrzymała.
 10387256_806414869376248_6424201554995845239_n

HUCZEK

 młody, ładny i bardzo sympatyczny chłopak, startował w mistrzostwach kraju w jeździe bez ogłowia w konkurencjach westowych- Trail i Extreme Trail
 jawora

JAWORINA

 nie specjalnie urodziwa, ale za to bardzo pozytywna w pracy i na ujeżdżalni, i w terenie i na lonży.
 muza

MUZA

 najwyższa w stajni, trochę nerwowa, ale bardzo dobrze ujeżdżona, świetna w terenie i na ujeżdżalni, ale do nauki początkujących na lonży się nie nadaje. W terenie i na ujeżdżalni pięknie chodzi bez ogłowia.
4

POLO

 geniusz, najlepiej ujeżdżony, ale i najbardziej wymagający, bardzo delikatny, reagujący na cień pomocy, chodzi na co dzień na cordeo i nie bardzo lubi, jak mu zakładam nawet halter. Mistrz Kraju w skokach bez ogłowia.
speik5

SPEIK

 wredny dla innych koni, ale ma spore grono wielbicieli ze względu na tolerancję na błędy jeźdźca, potrafi całkiem sporo, chodzi w tereny, na ujeżdżalni i na lonży, ale to ostatnie niechętnie w grupie, bo gryzie inne konie po….