10.04.21 wycieczka na Wielki Dział

W miłym, kameralnym gronie wybraliśmy się przewietrzyć nas i konie na Wielki Dział, czyli czerwonym szlakiem pieszym od szczytu Berest po Wołosań, Na górze jeszcze króluje Pani Zima. Miejscami śniegu było koniom ponad nadgarstki i miały duże problemy, żeby w tym ciężkim gipsie jakoś przebrnąć, ale to w końcu NASZE KONIE, więc dały radę 🙂

Lato 2021

Zapraszamy na letnie turnusy z naturalem w roli głównej. W trakcie 6 dniowego turnusu staramy się pokazać uczestnikom jak rozmawiać z końmi ich językiem, jak stać się dobrym liderem, jak dojść do lekkości pomocy i pracy energią zamiast siły, oraz staramy się doskonalić wasz dosiad i równowagę. Bawimy się z końmi na ujeżdżalni z ziemi i siodła, ale przede wszystkim bawimy się w terenie przy okazji zwiedzając lasy i góry Ciśniańsko- Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. No i tak jak w zeszłym roku jeden turnus 11-17.07 będzie prowadził Andrzej Makacewicz- założyciel i szef Akademii Jeździeckiej JNBT i oczywiście będzie to poziom L4- czyli wolność.

w końcu jest zima

Z opóźnieniem, ale w końcu przyszła do nas zima. Poza tym, że trzeba odśnieżać, stwarza to możliwości jazdy konnej, nart zjazdowych i biegówek, a poza tym jest pięknie i konie wreszcie są czyste.

Pierwszy samodzielny teren Otki

6.01.2021 Otka poszła w swój pierwszy samodzielny teren- byliśmy w rzece, ślizgaliśmy się w błocku podchodząc pod górkę i schodząc z niej, cioraliśmy się po krzakach. Dwa razy stanęła odmawiając dalszej podróży, ale po chwili zastanowienia jednak ruszyła dalej. Widziała mnóstwo straszliwych strachów,które nie były straszne, kiedy szła w zastępie. Niemniej dała radę i jestem z niej bardzo dumny. Potem jeszcze chwilę bawiliśmy się na ujeżdżalni- bez problemów.

taka zima

Jakoś na razie Pani Zima robi nas w konia, a konie bawią się w błotniarki. Nowy rok przywitał nas mrozkiem i śniegiem, ale wystarczyło tego na zaledwie 2 dni. Wyłapujemy każdą poprawę pogody, żeby pobawić się z kopytnymi.