Qui Gong & Qń

Zapraszamy na nową inicjatywę – turnus 30.06-6.07 Qui Gong & Qń, czyli łączymy zabawę z końmi wspierając ją pracą nad naszymi emocjami, naszymi ciałami- równowagą, dyscypliną, spokojem i precyzją ruchów. Zajęcia Qui Gong poprowadzi Krzysztof Operacz (www.taijipopolsku.pl)

Zajęcia Qui Gong:

Proponujemy dwu godzinne zajęcia – 2 x50 minut w przerwie herbata. Herbatę i garnuszek przywiozę, potrzebowałbym wrzątek. Na tych zajeciach – moglibyśmy robić Tai Chi w formie bardzo ograniczonej, ale ja proponuję zrobić coś co się nazywa Qi Gongiem naturalnym lub 10 wzorcami ruchu naturalnego.  To chyba będzie lepiej korelowało z tym co czytałem na Twojej stronie (mam nadzieję że możemy przejść na ty).

Dodatkowo – poranną medytację ok-30 minut. Proponuję jedną z dwóch opcji: medytacja stojącą – myślę, że ona „koniarzom” sprzyja bo uczy zachowania środka ciężkości oraz rozluźnienia i zrozumienia ciała. Po chińsku to się nazywa Zhang Zhuang. Drugą opcją, jest coś co po polsku nazywa się „Przemywanie mięśni i ścięgień” (Yi Jin Jing). To bardziej fizyczne ćwiczenie.
Możemy też zrobić jakieś wieczorne eventy. Proponuje „ciekawostki” – automasaż twarzy oraz medytacje świecy.


Zajęcia z końmi- także 2 godziny dziennie: praca z ziemi- komunikacja z koniem, prowadzenie ruchem i wzrokiem. Zajęcia w siodle- prowadzenie konia dosiadem i równowagą na ujeżdżalni, Jazda w terenie z wykorzystaniem nabytych umiejętności, oraz doskonalenie równowagi i dosiadu w terenie. Dodatkowo ćwiczenia z balansu i dosiadu bez konia.

Naturalnie Bieszczady Naturalnie

to nasz cykl filmów na You Tube, w którym pokazujemy jak bawimy się z końmi, jakich metod używamy i co z tego wynika. Tu prezentujemy dwa filmy szkoleniowe o tym jak używać wodzy i jakie są konsekwencje różnych sposobów działania wodzami.

Konie i Bieszczady to nie tylko jazda w terenie, czy na ujeżdżalni, ale także elementy woltyżerki

Nasze pierwsze szkolenie na Jurze

Prowadziliśmy z Jankiem krótki 2 dniowy kurs pracy z końmi, rozwiązywania problemów i doskonalenia dosiadu. Było fajnie, kameralnie i towarzysko, ale też mocno szkoleniowo.

Dotarła do nas wiosna